• banner1
 • banner2
 • banner3
 • banner4
 • banner5
 • banner6
 • banner7
 • banner8

Aktualności

 

Drodzy Rodzice!!!

W naszym przedszkolu stwierdzono przypadek COVID- 19. Prosimy o zatrzymanie dzieci w domu. W dniu  dzisiejszym (14.10.2020) otrzymacie Państwo informację od Sanepidu. Prosimy o cierpliwe oczekiwanie na telefon.

Dyrektor Przedszkola

 

Uwaga! Ze względu na zawieszenie zajęć stacjonarnych i przejście na nauczanie zdalne dla wszystkich grup przedszkolnych z powodu kwarantanny wychowanków i personelu przedszkola. Dzieci będą otrzymywały w dniach 14.10 - 19 10 materiały do zajęć w domu. Prosimy rodziców o sprawdzanie swoich maili i realizowanie zamieszczonych scenariuszy. 20 października zapraszamy dzieci do przedszkola.

                                DRODZY RODZICE!

Za chwilę rozpoczynamy rok szkolny 2020/2021. W związku z tym, iż nie ma oficjalnego rozpoczęcia roku w przedszkolu, dzień 1 września traktujemy jako dzień organizacyjno-wychowawczo-opiekuńczy. 

Rodzice przyprowadzają dzieci wg zadeklarowanej godziny - nie później niż do godz. 8.15.  

W przedszkolu obowiązywać będzie organizacja pracy ograniczająca możliwość przemieszczania się w placówce, kontaktowania ze sobą grup z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, określonych na podstawie wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej.

Prosimy o przestrzeganie zasad: zakładanie maseczek, dezynfekcja rąk lub zakładanie rękawiczek.

Rodzice dzieci najmłodszych, przyprowadzają pierwszego dnia dziecko na dwie godziny- stopniowo będziemy ten czas wydłużać (ustalenia będą przekazane na pierwszym zebraniu), dlatego prosimy o zaplanowanie pierwszych dni września tak, aby opiekunowie mogli wcześniej odbierać dziecko z przedszkola. Rodzice tych dzieci wchodzą z nimi do szatni.

Rodzice dzieci gr. II i III, dzwonią dzwonkiem do drzwi wejściowych- nie wchodzą do szatni,  po zmierzeniu dziecku przez pracownika temperatury, dziecko wchodzi do szatni.

W zakładce „DOKUMENTY znajduje się Procedura Profilaktyki Zarażeń Covid-19 oraz postępowanie w razie wystąpienia bezpośredniego zagrożenia zarażeniem wirusem w Przedszkolu Publicznym nr 5 im. Kubusia Puchatka w Radzikowie. 

Prosimy o zapoznanie się z tą procedurą przed 1 września 2020 r.

KOCHANI RODZICE!

Rozpoczęcie przez dziecko edukacji przedszkolnej jest ważnym, przełomowym momentem w jego życiu. Rozpoczyna przecież życie w dwóch środowiskach: rodzinnym i przedszkolnym. Niektóre dzieci mogą mieć duże trudności z zaadoptowaniem się do przedszkola. Zdarza się im płakać, gdy mają zostać bez rodziców w przedszkolu lub mają kłopoty z rozstaniem się ze swoimi zabawkami w domu.

Jest to trudny czas i dla Was Drodzy Rodzice i dla Waszych Pociech.

Spróbujmy przejść przez to razem.

W załącznikach zamieszczamy dla Państwa materiały, które pomogą dziecku i Wam, by pierwsze rozstania były jak najmniej bolesne. Prosimy o zapoznanie się z tymi materiałami.

W związku z tym, iż w tym roku ze względów epidemiologicznych, spotkań adaptacyjnych nie będzie, przekazujemy Państwu informację, co należy przygotować dla dziecka przed pójściem do przedszkola:

 • Kapcie - najlepiej na rzepy, nie wiązane
 • Ubrania luźne, wygodne, łatwe do zdjęcia
 • Dodatkowe ubrania na zmianę (majteczki, spodnie, skarpetki, rajstopy, bluzka, podkoszulka) w worku podpisanym inicjałami dziecka
 • Kubek i szczoteczka do zębów
 • Zestaw do leżakowania: kołderka lub kocyk, poduszeczka-  powleczone, prześcieradło na gumkę, podkład, pidżamka. Wymiary leżaczka: 130cm x 60 cm.

DOBRE RADY NA PIERWSZY DZIEŃ:

 • Opowiedz dziecku jak będzie wyglądał jego dzień i postaraj się, by tak było
 • Wstańcie na tyle wcześnie, by dać dziecku szansę , by zdążyło pożegnać się ze swoimi zabawkami w domu, wykonać rutynowe czynności
 • Możliwie konkretnie powiedz dziecku, kiedy je odbierzesz (np. po obiedzie, a nie „za chwilkę”) i koniecznie dotrzymaj obietnicy
 • Nie przeciągaj pożegnania- nic tak nie utrwala płaczu dziecka jak świadomość, że za jego pomocą może ono osiągnąć to, na czym mu w danej chwili zależy
 • Kontroluj co mówisz do dziecka
 • Bądź świadomy, że często drugie pożegnanie jest trudniejsze i bardziej dramatyczne od pierwszego

W załącznikach przekazujemy Państwu materiały do zapoznania się przed przyjściem dzieci do przedszkola w nowym roku szkolnym.

O pozostałych sprawach zostaniecie Państwo poinformowani na pierwszym zebraniu we wrześniu.

 

 • Co może zrobić rodzic? POBIERZ
 • Jak przygotować dziecko do pobytu w przedszkolu? POBIERZ

Podstawa Prawna:

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dn 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych - RODO)

Czytaj więcej...

im. Kubusia Puchatka w Radzikowie

Placówka dysponuje bogatą bazą pomocy dydaktycznych, okazałym księgozbiorem oraz tablicą multimedialną. Nauczyciele współpracują z Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną w Błoniu, Centrum Kultury w Błoniu, Domem Kultury w Radzikowie oraz innymi placówkami i instytucjami położonymi na terenie gminy Błonie.

 

 

 

Bezpieczne Otoczenie
indywidualne-podejscie
domowa-atmosfera
zajecia-dodatkowe
profesjonalna-opieka
Dzieci Banner