o nas

Nasze przedszkole

Przedszkole Publiczne nr 5 im. Kubusia Puchatka w Radzikowie jest kameralną placówką, której ogromnym atutem jest duży ogród wraz z placem zabaw.

Placówka dysponuje bogatą bazą pomocy dydaktycznych, okazałym księgozbiorem oraz tablicą multimedialną. Nauczyciele współpracują z Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną w Błoniu, Centrum Kultury w Błoniu, Domem Kultury w Radzikowie oraz innymi placówkami i instytucjami położonymi na terenie gminy Błonie.

Kadra przedszkola to zespół profesjonalistów, podnoszących swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w różnego typu kursach i szkoleniach, ale przede wszystkim pełnych zaangażowania, ciepła i troski o prawidłowy rozwój dzieci, bezpieczeństwo, dobre przygotowanie do przekroczenia progu szkolnego. Przedszkole jest placówką ogólnodostępną, przyjmuje dzieci zamieszkujące na terenie gminy Błonie, zapewniając im fachową opiekę i wsparcie specjalistów – logopedy, psychologa oraz pedagoga terapeuty. Przedszkole posiada własną kuchnię i przywiązuje dużą uwagę do jakości żywienia.

Przedszkolaki mają możliwość uczestniczenia w zajęciach dodatkowych, takich jak:

Pobyt dzieci w przedszkolu uatrakcyjniają również koncerty muzyczne, przedstawienia teatralne, imprezy okolicznościowe, wizyty zaproszonych gości, wycieczki.

Tradycją przedszkola są jesienne spotkania integracyjne, które w ostatnich latach odbywają się we współpracy ze Stowarzyszeniem „Tęcza Radzików”, Urodziny Patrona, Wigilia Przedszkolna, Bal Karnawałowy, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Rodzinny. Od kilkunastu lat przedszkole jest organizatorem powiatowego Festiwalu Tanecznego Przedszkolaków „Tańczę więc jestem”. Od kilku lat przedsięwzięcie organizowane jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Zachodniego Mazowsza Mazovia.

Dyrektor przedszkola

• Anna Różycka
  • Bożena Włodarska

Programy i projekty

Podstawa programowa realizowana jest w oparciu o program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci "Nasze przedszkole" . Ponadto nauczycielki realizują programy i projekty własne:

Przedszkole realizuje również program „Czytające Przedszkola” Fundacji ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom” oraz we współpracy z Sanepidem program profilaktyczny „Czyste powietrze wokół nas”.